ממליצים

המלצות על ד״ר אמיר רובין - מיכל
מיכל בת 70

דר’ אמיר רובין, הוא הרופא המקסים ביותר שפגשנו במהלך 70 שנות חיינו.
מהמפגש הראשון עם ד”ר אמיר רובין נוצר הרושם שאנחנו נתונים בידיים של איש מקצוע מהמדרגה הראשונה, שלא רק הצד המקצועי והרפואי חשובים בעיניו, אלא גם הצד האנושי והחברתי והתרבותי. איש נעים הליכות, שופע הומור, ידע מפליג בפרטי פרטים, נותן תחושה שהטיפול שמציע הוא ברמה הגבוה ביותר, ולא נותן תחושה של אשליה, אלא מעמיד דברים על דיוקם.

בסופו של התהליך, גם אחרי ההחלטה לבצע ניתוח, הטיפול שלו לא מסתיים בחדר הניתוח, אלא ממשיך ללוות את המנתח בימי ההחלמה הראשונים, כולל אימון פיזיותרפי ראשוני, ירידה מהמיטה, הליכה, ואפילו החלפת תחבושות. גם לאחר השחרור מבית החולים, הוא אפשר לנו להיות איתו בקשר דרך הווטסאפ, בהעברת תמונות, כך שיוכל לעקוב אחר תהליך ההחלמה. תוך מתן הנחיות ברורות כיצד לנהוג. מעקב זה המשיך לאורך שנה שלימה, בכל בעיה קטנה שהתעוררה. כל הנ”ל מעידים על דמות ואישיות יוצאת דופן, כשהכל נעשה ברוח טובה ובמקצועיות. דר’ אמיר רובין, הוא הרופא המקסים ביותר שפגשנו במהלך 70 שנות חיינו. יש לציין שהניתוח היה ניתוח ציבורי ולא יכולנו לדמיין טיפול טוב יותר בשר”פ. על כל אלו נתונה תודתינו האדירה. מיכל וחיים

המלצות על ד״ר אמיר רובין - עודד
עודד בן 80

יום לאחר הניתוח כבר עליתי וירדתי גרם מדרגות שלם.
זכיתי להכיר את ד”ר רובין רובין לפני כשש שנים. כבר אז התרשמי כי לפני רופא בעל אישיות מיוחדת. הוא ציין כי הוא מנתח ברכים “אולם אם אתה יכול להמשיך במצבך, עדיף שתמשיך להנות מהחיים בלי ניתוח. הוא המליץ על מקלות הליכה ובאמת המשכתי כך עוד שחמש שנים. מאוחר יותר הכאב החמיר והחלטתי לעבור החלפת ברך.

כהכנה לניתוח קיבלתי מד”ר רובין הסבר מפורט מאוד על כל התהליך של החלפת מפרק.
במרפאה הציבורית שלו (!) ד”ר רובין ישב איתי מעל שעה כדי לוודא שאני מבין הכל. האמון ברופא וההרגשה שאני בידים טובות נתנה לי את השקט הנפשי שהייתי צריך. ידעתי שד”ר רובין הוא שינתח אותי. ד”ר רובין ניגש אלי לפני שנכנסתי לחדר הניתוח כדי להרגיע אותי וליווה אותי לחדר ההתאוששות בתום הניתוח, שם הוא עודד אותי והסביר לי שוב מה אני אמור לחוות בהמשך התהליך. בבוקר שלאחר הניתוח ד”ר רובין פצח בנאום על כך שאני צריך להבין ולהפנים שאני לא חולה שבסה”כ עברתי ניתוח, שעלי להתלבש בבגדים הרגילים, לאכול בפינת האוכל ולהתחיל מיד ללכת. ביום שלאחר הנתוח כבר עליתי וירדתי גרם שלם של מדרגות ושלושה ימים לאחר הניתוח כבר הייתי בבית. בחלוף שבוע מהניתוח הלכתי עם מקל הליכה  בלבד. 
הליווי, ההסברים המפורטים, והעידוד שנתן לי ד”ר אמיר רובין נסכו בי בטחון שאני משוכנע שהיה חלק מכריע מהחלמתי המהירה ומהעמידה מחדש על הרגלים. לחברים שלי שמתלבטים בין לפנות למנתח מהשורה הראשונה לבין ללכת על רופא שהוא בנאדם, אני אומר שאצל ד”ר רובין לא צריך לבחור. 

המלצות על ד״ר אמיר רובין - דליה
דליה בת 65

שלושה שבועות לאחר הניתוח כבר הייתי בחדר כושר ובתוך כלום זמן חזרתי לספינינג
עם כאב הירך שהיה לי הפסקתי לאט לאט לעשות את כל  מה שאני אוהבת. בהמלצת חברה טובה פניתי לדר’ אמיר רובין  שהציע לעבור החלפת ירך בגישה הקדמית. כמה חששות היו לי ואיזו הפתעה היתה לי כשארבע שעות לאחר הניתוח התחלתי ללכת. 3 שבועות לאחר הניתוח כבר הייתי בחזרה בבריכה ובחדר כושר ובתוך כלום זמן חזרתי לספיניניג שאני כל כך אוהבת.

כיום אני חיה בלי הכאב שכל כך הפריע לי. המוטיבציה שלי כמובן אפשרה לי להשתקם מהר אבל שיטתו הייחודית של דר’ אמיר רובין תרמה לי המון. ראשית  בריאות מחשבתית ואישית להוביל את המוח ואחריו את הגוף למחשבה בריאה, שנית הנושא הטכני של שיטת הניתוח החדשה (הקדמית). לקום, ללכת, לזוז, להאמין שאפשר ולא לוותר זה מה שאיפשר לי להחלים כל כך מהר. תודה רבה לדר’ רובין בשמי ובשם כל המשפחה על חוויה טובה על אף המורכבות, על הדחיפה להחלמה וחזרה מהירה לשגרת חיים.

המלצות על ד״ר אמיר רובין - שאול
שאול בן 64

יצאתי הביתה כ – 15 שעות לאחר הניתוח!
סבלתי המון שנים מכאבים עזים בברך ימין. בקרתי עשרות פעמים אצל אורטופדים, קיבלתי כדורים, זריקות ופיזיותרפיה, אבל שום דבר לא עזר. בצילומים התברר לי שאין לי בכלל סחוס בברך והרופאים נדהמו איך אני בכלל הולך ומתפקד. ההמלצה הייתה לבצע ניתוח להחלפת ברך.

חששתי מאוד מהניתוח, מכאבים עזים, ומהחלמה ארוכה. כמורה לנהיגה עצמאי חששתי מאוד להשאר בלי עבודה לזמן ממושך. כשכבר לא יכולתי ללכת מעל 200 מטר או סתם לטייל פניתי לד״ר רובין הנפלא ויחד החלטנו לבצע את הניתוח.
הניתוח שנעשה בבית החולים שערי צדק התחיל בשעה 19:00 וארך כחמישים דקות. לאחר הניתוח נרדמתי כתינוק עד הבוקר. בשעה 7:30 בבוקר פיזיותרפיסט הקים אותי והתחלתי להיסתובב עם הליכון עם כאב נסבל.
נדהמתי כשד”ר רובין הציע לי ללכת באותו יום אבל שמחתי מאוד. יצאתי הביתה כ – 15 שעות לאחר הניתוח!  בהמשך סבלתי כאבים אבל עם הכדורים הכל היה נסבל. לאחר שבועים כבר נהגתי באופן עצמאי ולאחר עוד שבוע כבר חזרתי ללמד נהיגה!
מאז אני מטייל ברגל למרחקים ארוכים ללא שום כאב.
לסיכום: הניתוח שיפר לי באופן דרסטי את איכות החיים שלי, ואני ממליץ לכל אחד לא לפחד! ולבצע את הניתוח!
תודה מיוחדת: לד״ר אמיר רובין הנפלא, על שיטת ההחלמה המואצת שלו, על היחס החם והאישי כלפיי, וכמובן על המקצועית שלו.

המלצות על ד״ר אמיר רובין - מאיר
מאיר בן 69

6 שבועות לאחר שעברתי החלפת ברך אצל ד”ר רובין חזרתי לעבודה כצלם אירועים.
במשך שנים ד”ר רובין טיפל בכאב הברכיים שלי בשיטת אקטיב תרפיה שהוא פיתח. בטיפולו ובהדרכתו הצלחתי להנות מהחיים לאורך שנים. מדי פעם שאלתי אם כדאי כבר לעבור ניתוח וד”ר רובין עשה בכל פעם מאמצים כדי להמנע מהניתוח. כשחלה החמרה במצב היה לי ברור שאם ד”ר רובין שהוא מומחה לטיפול שמרני מציע לשקול ניתוח זה סימן שבאמת צריך לחשוב על זה.

נו מה להגיד…. 6 שבועות לאחר שעברתי החלפת ברך אצל ד”ר רובין חזרתי לעבודה כצלם אירועים. חייתי בארה”ב חלק גדול מהחיים שלי ואני רגיל ליחס מעולה מרופאים. עם ד”ר רובין (שמתעקש שיקראו לו אמיר) זה היה אחרת. הוא היה פשוט חבר. כשעוברים החלפת ברך חברים כאלו הם דבר לא מובן מאילו.

אורטופד מומחה לניתוח החלפת ירך
מרים דיאמנט - פיזיותרפיסטית

פיזיותרפיסטית מומחית בפעילות גופנית טיפולית ומדריכת אקטיב-תרפיה מוסמכת
בין הפיזיותרפיסטים ד”ר רובין מוכר כמנתח מעולם אחר. זה כבר יותר מעשור שאני עוזרת לאנשים לשפר את איכות החיים והבריאות שלהם בעזרת פעילות גופנית. כמובן שיש לי לא מעט מטופלים הסובלים מבעיות אותרופדיות ועבורי שיתוף פעולה עם אורתופד וקשר הדוק איתו חשוב מאוד.

אני חייבת להגיד ששיתוף הפעולה עם ד”ר רובין הוא משהו מיוחד. לא רק שד”ר רובין מבין שהחלפת מפרק דורשת הכנה פיזית יסודית ומכיר היטב את רכיבי הטיפול הנדרש בתהליך השיקום, הוא גם מבין שהשריר החשוב ביותר בגוף הוא המוח. היכולת שלו לגייס את המטופלים לעזור לעצמם היא משהו יוצא דופן שכל כך עוזר לי כפיזיותרפיסטית להכין אותם לניתוח ולסייע להם להחלים ממנו.

המלצות על ד״ר אמיר רובין - פולה שפושניק
פולה שפושניק

7 ימים לאחר החלפת הברך
ד”ר רובין המלאך שלי , מאוד התרגשתי מהיחס שלו , הייתי אמורה לעבור החלפת ברך בבית חולים אחר ובגלל היחס המיוחד שלו החלטתי לעשות את הניתוח רק אצל ד”ר רובין , הוא ממש נכנס לי ללב , אתם כמו משפחה שלי.

רבקה דהן

שמי רבקה בת 67 ואני סבלתי מכאבי ברכיים במשך שנים עד שחיפשתי  אורטופד מומלץ להחלפת ברך  ואני כל כך שמחה שהמליצו לי על דר אמיר רובין. שבתוך שנה עברתי אצלו החלפה של 2 הברכיים.

Y.A

I had three major incidents under Dr. Rubin’s care and guidance.  I had elective hip replacement surgery;  had a post-operative infection; and I had surgery following a fall and a fractured femur.  Each time, Dr. Rubin. was there for me, with caring, concern and encouragement, more like a family member than a surgical technician.  Some of his memorable phrases were: “You’re not sick; get up; get dressed and take a walk outside of the hospital.”  On Friday afternoon, after my fall, when I was lying in agony in the emergency room, Dr. Rubin appeared an hour before Shabbos to oversee the care I was given.  His empathetic remarks will always remain with me: He said, “I know the pain that you are feeling. If I could, I would change places with you.”  Thank you, Dr. Rubin

יוסף שמעא

ההחלטה על החלפת ברך היא לא דבר פשוט. כמה שהתפעלנו מדר רובין במפגש הטרום ניתוח, הזמן שהשקיע בהסברים, והסברה של הבעד ונגד, יצאנו ממש נפעמים. ובבוקר שלאחר הניתוח שוב נדהמנו. דר רובין נכנסה לחדר בירר אם יוסף בעלי כבר התחיל לתרגל הליכה וכששמע שכן שאל אם יש לנו מדרגות. כשאישרנו אמר לפיזיותרפיסטקח אותו למדרגות ומשם הביתה. וכך היה. פשוט נדהמנו מהמהירות בה יוסף הצליח לחזור לתפקוד.    

גברת שמעא (אשתן של יוסף שמעא)

רינה גולדמן

It’s been 2 yrs from my first knee operation, and a little over a year from my second knee operation. Thank g-d I’m about 85% better. I was very happy with the way Dr. Rubin treated me. He explained everything to me in detail, and he was on top of the situation after the operations. I recommended him to someone who had him do her first knee, and now is doing her other knee. I do recommend him to people that I know who are having problems with their knees.

Rina Roldman