הכאבים במפרק הירך עוצרים לך את החיים? הרופא אמר לך שהמפרק שחוק? שוב פיזיותרפיה, שוב כדור או זריקה כדי שהכל יעלם…. ואז, פתאום הכאב חוזר, התשה גופנית אך בעיקר לנפש.
יש לי חדשות טובות וחדשות פחות טובות עבורך:
חדשות פחות טובות הן שלצערי, אין תרופת פלא שיכולה לסדר הכל אך החדשות הטובות הן שלשמחתך, יש הליך שיכול לטפל בבעיה עצמה ולהעלים את רוב אם לא כל הכאב!
כיום החלפת ירך היא הליך פשוט בהרבה ממה שהיה בעבר. בעשרים השנים בהם אני מבצע החלפות ירך למטופלים מאילת ועד רמת הגולן יותר מ 90% חוו שיפור גדול באיכות החיים שלהם. 
אז די לסחוב את הכאב! למידע נוסף פנה/י ישירות אלי. 

חודש לאחר החלפת ירך סוזן דלהפואנטה

מקבץ סרטוני מטופלים

המלצה ממטופלת מרוצה

אימא שלי, בת 84, סובלת כבר כ5 שנים מכאבים קשים בירך על רקע מחלה כרונית. המליצו לה על ניתוח החלפת פרק ירך כבר לפני כ3 שנים, אך היא פחדה מסיבוכים של הניתוח ומשכה עם החלטה הזאת. הגענו למינונים גבוהים של תרופות לכאבים, היא כמעט הפסיקה לצאת מהבית, כי כל היציאה מהבית הייתה כאב בלתי נסבל. אני רופאה במקצוע, לכן קיבלתי המלצות על כמה מנתחים מצוינים וקודם כל הלכתי לאופציה רופאים פרטיים דרך ביטוח משלים. אז קיבלתי המלצה על ד"ר אמיר רובין וזה ניתוח ב"אסותא" ובסל. החלטנו ללכת ליועץ וכבר בפגישה ראשונה התרשמנו מאוד מרופא מקצועי ובן אדם אנושי. אני הופתעתי מגישה רב מקצועית וכוללנית של אורתופד (ממתי בכלל רואים אורתופד שממליץ על דיאטה, אביזרים ונותן ספר הכנה לפני ניתוח???). גם הניתוח עצמו היה מפתיע, כאשר פיזיותרפיסט הגיע שעתיים אחרי שאמי חזרה לחדר לאחר ניתוח וישר התחילו ללכת עם הליכון. וד"ר רובין בא לבקר אותה למחרת בבוקר, שם מוסיקה והזמין אותה לרקוד... היה צריך לראות את האור בעיניים של אימא.... היינו בבית חולים סך הכול 24 שעות והלכנו לשיקום בבית. היום כבר 5 חודשים לאחר ניתוח...פעמיים הינו אצל ד"ר רובין במעקב. אימא לא מקבלת תרופות לכאבים כלל. יוצאת מהבית, אקטיבית, הולכת קילומטרים...והכי חשוב, שיפור במצב רוח ואיכות חייה! אני ממליצה על ד"ר רובין בחום! קיבלנו רפואה טובה ויחס אנושי שיתרבו רופאים כאלו! יישר כוח!!! בברכה,
ד"ר אלונה סמירנוב קוגן הבת של טטיאנה טוצינסקי

שאלות ותשובות

אני עובד עם כל קופות החולים ועם כל הביטוחים הפרטיים.
יש סיכוי לא רע לחזור לריצה, וטיולי אתגר, אך אין התחייבות לעולם לחזרה לפעילות ב – 100%.
אני ממליץ למי ששואף לחזור לפעילות מאוד מאומצת לראות בזה בונוס מבורך אם זה מתאפשר, אך כל מקרה לגופו ולכן יש להתייעץ איתי על מה צפוי במקרה שלך. 
ההמלצה הכללית היא להמנע מנהיגה למשך 6 שבועות גם אם מדובר ברגל שמאל והרכב אוטומטי.
 לגמרי, אני מנחה ומסייע במציאת סידור לשבועיים הראשונים 🙂 ולאחריהם אפשר להסתדר די בקלות לבד בבית.
 יש אנשים שחוזרים לעבוד מהבית לאחר שבוע שבועיים ויש אפילו שמגיעים למשרד תוך שבועיים שלושה, החלמה ממוצעת אורכת כחודש וחצי עד שאפשר להתנייד בקלות לעבודה ולהסתדר שם, במידה ומדובר בתפקיד עם מאמץ פיזי צריך לרוב לחכות שלושה חודשים.
ההרדמה הנפוצה ביותר היא מהמותניים ומטה בדומה להרדמה אפידולרית בלידה, אני מקפיד שייחד עם ההרדמה יינתן לך חומר שיגרום לך לישון לאורך כל ההליך בלי להרגיש או לשמוע כלום ממה שקורה. 
 
החלקים שנאחזים בעצם עשויים לרוב מטיטניום והמשטח המפרקי מפלסטיק ומקרמיקה.
האגדה שיש תאריך תפוגה למפרק היא טעות היסטרית והיסטורית ברוב המוחלט של המקרים המפרק טוב לתמיד גם אם נעשה בגיל צעיר, מקרים בהם צריך להחליף שוב – נדירים.
 הכנה טובה לניתוח יכולה להקל על ההחלמה ולהאיץ אותה יהודית וכל הצוות המקצועי שלי ילוו אותך ויחד ניתן לך את כל התשובות 

© 2023 כל הזכויות שמורות לד”ר אמיר רובין

עוצב ע”י B1 Creative

שלום ותודה על פנייתך

כאן ד"ר אמיר רובין, מומחה בהחלפת מפרק ברך ומפרק ירך, אורתופד ראשי של מכבי שירותי בריאות ומרצה בבי"ס לרפואה באונ' תל אביב. 
אני מאמין שרופא טוב הוא רופא שעליו אומרים שהוא לא סתם מנתח ולא מנתח סתם. 
 אני מניח שסבל וכאבים הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות היומית שלך, ושמפרק הירך או הברך הגיעו למצב בו ניתוח עומד על הפרק. 
התפקיד שלי כרופא, הוא  לתת לך את הידע המקיף ביותר כדי שתוכל להגיע להחלטה הנכונה לך.
בדיוק באותו אופן, אם החלטת לעבור את הניתוח, התפקיד שלי כמנתח הוא לעזור לך להגיע אליו הכי מוכן שאתה יכול, לנתח בדרך שתביא להחלמה הטובה ביותר ולתת לך את הכלים המקיפים ביותר להשתקם בצורה הטובה ביותר לאחר הניתוח.
 
החוברת שהכנתי במיוחד עבורך, מכילה את העקרונות הכללים על הדרך להחליט אם ניתוח הוא הבחירה הנכונה עבורך.  אם ברצונך לדעת יותR על התאמת הניתוח למצב שלך אפשר לתאם איתי פגישת ייעוץ בירושלים, בראשון לציון או ברעננה דרך הדוא"ל הזה. 
 

מאחל בריאות ואושר
ד"ר אמיר רובין

Call Now Button