החלמה מואצת - המדריך המלא להחלמה מהירה מהחלפת ברך או ירך

מהי שיטת ההחלמה המואצת? החלמה מואצת היא הגרסה שלי לשיטה המכונה – Rapid Recovery שהיא שיטת שיקום מהיר מהחלפת ברך וירך. השיטה, שעיקר הפיתוח שלה נעשה בדנמרק ושצוברת פופולריות בעולם, מבוססת על המחקרים העדכניים בנוגע לביולוגיה של תהליך ההחלמה. מחקרים אלו מראים שלמטופלים יש כח ריפוי עצמי עצום שעד היום הוזנח. את הכח הזה ניתן לגייס בעזרת סט כלים אותם מעניקה שיטת ההחלמה המואצת. איך עושים את זה?

מתחילים בלשאול את השאלה הפשוטה: מדוע קשה לקום וללכת לאחר הניתוח החלפת מפרק? 

כשמבינים שהתשובה שונה לחלוטין ממה שחשבנו, ההכנה המקיפה לניתוח נראת הגיונית וקל יותר להתמודד עם השיקום. לב השיטה הוא כאמור גיוס כח הריפוי העצמי של המטופל. כדי לנצל כח זה באופן הטוב ביותר, השיטה דורשת התגייסות של צוות רב תחומי שפועל בשיתוף פעולה הדוק להסרת כל מכשול מתהליך ההחלמה. השיטה מבוססת על גישה כוללנית ולכן לא ניתן לסכם אותה בעמוד אינטרנט.

הדרך הטובה ביותר להבין כיצד להתכונן לניתוח בשיטת ההחלמה המואצת היא לקרוא את החוברת ההדרכה שהכנתי. 

את שיטת ההחלמה המואצת פתחתי לאחר מספר שנים של מחקר מעמיק, איסוף ידע ממקורות רבים ותהליך התאמה השיטות המיושמות באירופה למטופלים הישראלים. לאחר שבחנתי את דרך הישום של השיטה בהולנד התיישבתי לערוך את מדריך להחלמה מהירה מהחלפת מפרק ברך או ירך. 

המדריך מכיל את המידע המקיף ביותר שנראה שאפשר לתת בכתב למי שעומד לעבור ניתוח החלפת מפרק ברך או ירך. המידע המפורט נועד לאפשר למטופל לא רק לקחת חלק פעיל בתהליך ההחלמה מהניתוח אלא, לקבל על עצמו את התפקיד המוביל בתהליך. איני המנתח היחיד בארץ שמיישם את שיטת ה – rapid recovery ואני חייב תודה למנתחים עמיתים שפתחו גרסאות משלהם עוד לפני. אני מציע גירסה ששמה דגש לא רק כלים ביולוגים לשיפור הפיזיולוגיה של ההחלמה אלא על הכלים הלא פיזיולוגים בתחום המחשבה הרגש וההתנהגות.