הבלוג שלי​

מי שחושב על החלפת מפרק כדאי שידע
מה מחליף מפרקים חושב

You are currently viewing מטופלת מספרת על האתגר של החלמה מהחלפת ברך

מטופלת מספרת על האתגר של החלמה מהחלפת ברך

 

מטופלת מספרת על האתגר של החלמה מהחלפת ברך

טוב, זה הבלוג שלי באתר שלי. אני לא מסתיר שלאתר הזה יש מטרה. המטרה שלי כאן היא לעזור לכם להגיע אלי. אתם שבמצבכם החלפת מפרק הוא הפתרון הנכון. אז ברור שאני מפרסם כאן מקרים של מטופלים שהיו מרוצים מהטיפול. יש לי אפילו איזור באתר שנועד לזה. הבלוג נועד יותר לשתף במחשבות שלי על נושאים שלדעתי לא מובנים דיים לציבור. אבל… הפעם אני חייב לחרוג מהכלל שאימצתי לעצמי. הפעם אני חייב לשתף כאן מכתב תודה מיוחד מאוד. קבלתי המון מכתבי תודה בקריירה שלי אבל זה באמת מכתב מיוחד. הוא מיוחד בכך שיותר ממה שהוא מביע מקצת שבחי (ובינינו מי נותר אדיש לשבחים), יותר ממה שהוא מכתב תודה, הוא הצצה לעולם של מטופלת שעברה את המסלול הלא מובן מאילו של החלמה מהחלפת ברך. עברה ועדיין עוברת. עוברת במבט מלא הומור, כח ואופטימיות. ממש מעורר השראה. אז השראה נעימה לכם. אליך נגה. 3/2/2019 דר’ רובין היקר, זו הארוחה שהכנתי לערב שבת האחרון למשפחה:
  • סלט ירוק עם אגס ופקאן סיני
  • פשטידת פסטה עם בשר
  • ירקות אפויים ברוטב
  • אפונה ירוקה ופטריות
  • כרעי עוף
  • תפוחי אדמה אפויים
  • שתי עוגות
אלה הרגעים שאני הכי אוהבת; להביט במשפחה הנפלאה שלי יושבת סביב השולחן, צוחקת, משוחחת, משחקת ואוכלת את האוכל שהכנתי באהבה. כבר כמה שנים שההנאה הזו היתה משולבת בהרבה כאב וקושי עם ברך שהיא כבר לא ברך. ביום חמישי האחרון חגגתי חודש להחלפת הברך. חודש אחד. חודש אינסיבי שבו לא בלי קושי וכאב אבל, עם הרבה אמונה ועזרה יצאתי לחופשי וזה הזמן להודות. ד”ר רובין זיהה את הקושי שלי אבל לרגע לא לחץ עלי לעבור ניתוח. הוא הראה לי את האפשרות לאמץ חיים שלא דורשים עמידה או הליכה. בשלב הזה של החיים לא רציתי לוותר על ההליכה ובחרתי בניתוח. ד”ר רובין ליווה אותי בכל השלבים, מההכנה לניתוח שערכה שבועות (ושמאוד עזרה לי להחלים מהר יותר) דרך הניתוח עצמו ותקופת ההחלמה לאחריו. פחדתי מאוד, אני מודה. ולא, לא היה קל בשבועות הראשונים לאחר ניתוח. כאב, מגבלה גדולה בתנועה. והיו גם רגעים של יאוש וחרטה. אבל לכל אורך הדרך ד”ר רובין ליווה אותי באופן נעים, מקצועי ומלא הומור. המשפחה עדיין צוחקת מהמסרון שד”ר רובין שלח לי לאחר הניתוח בו היה כתוב “כמו שגלילאו אמר (בערך) – אף על פי כן נגה תנוע.” ד”ר רובין מעולם לא ייפה את המציאות והדברים קרו בדיוק כפי שהסביר לי לפני הניתוח. מספר שעות לאחר הניתוח כבר הלכתי לבד לשירותים ושבוע לאחר הניתוח כבר הסתדרתי בבית לבד, הכנתי לעצמי ארוחת בוקרת והכי חשוב התקלחתי ללא עזרה. כל כך היה לי חשוב להיות עצמאית לאחר הניתוח. כבר אחרי שבוע חזרתי לפעילויות הסדירות שאני אוהבת – הרצאות, בית קפה עם החברות ועוד. לאחר שבועיים התחלתי ללכת מרחקים ארוכים יותר. לכבוד יום ההולדת של 3 שבועות מהניתוח יצאתי לקניות בקניון. היום חודש לאחר הניתוח עדיין לא הגעתי לסוף מסלול ההחלמה אבל כבר ניתן להגיד שההחלטה להחליף ברך היתה נכונה וההחלטה לעשות את זה בליווי המיוחד של ד”ר רובין היתה לא פחות ממופלאה. ועכשיו מלאת הודיה אני יוצאת ללכת קצת. אחרי הכל, בשביל מה יש לי ברך חדשה? אז אלפי תודות על הכל נגה צימרינג  
Facebook
Twitter
LinkedIn

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רבינוביץ שושנה

    אני מקנאה בך. אני גרה בבאר שבע ולפני שמונה חודשים עברתי ניתוח של החלפת מפרק ברך אין לי הגבלה בתנועה אבל יש לי כאבים שלפעמים הם בלתי נסבלים הן ביום והן בלילה אני מיואשת לגמרי.

כתיבת תגובה